Průvodce výběrem barev

Barvy kovů a patiny

Kovový nábytek je pískově otryskán a následně upravován práškovými barvami, které jsou v peci vypalovány při teplotách 200 °C. Do těchto základních práškových barev lze ručně nanášet A – zlatou nebo B – stříbrnou patinu, která vytváří dojem starého povrchově opotřebovaného nábytku.

Pro venkovní použití je každý výrobek předupraven galvanickým práškovým lakem nebo zinkován metalizací.

.

Jak to vypadá na výrobku?

Z malého obrázku na monitoru je někdy těžké si udělat správnou přestavu o tom, jak bude hotový výrobek v dané barvě vypadat. Proto jsme připravili několik detailních fotek barev na výrobcích.

Vzorník barev dřeva

Naše výrobky jsou často kombinovány s masivním dřevem. Pro tuto kombinaci používáme masivní dub nebo masivní smrk. Můžete si vybrat z více odstínů dřeva. V případě barevných odstínů č. 1, 2, 3 a 7 se jedná o nátěry mořidly, u barevných odstínů č. 4 a 5 o nátěry barevnými patinami s ručním broušením. Charakteristickými vlastnostmi masivního dřeva jsou součky a viditelná léta.

Masivní dub je používán zejména u výrobků, kde je vyžadováno tvrdé dřevo, tzn. stolové desky a nohy postelí.

Masivní smrk je používán u výrobků, kde není kladen důraz na použití tvrdého dřeva, např. noční stolky, skříně, poličky.

Vzorník potahových látek

Naše výrobky lze doplnit o čalounění z různých druhů vnitřních a venkovních látek. V případě, že si nevyberete z naší standardní nabídky, rádi Vám za příplatek objednáme jinou barvu z 23 odstínů vzorníku Compo Orion nebo zhotovíme čalounění z Vámi dodaných látek.

Venkovní látky jsou ze 100% acrylicu, odolné vůči vodě a UV záření. Možno prát na 30 °C.